skarb

Do której z podanych w „Słowniku języka polskiego PWN” definicji słowa skarb pasuje przykład:

"Pogodzili się jednak w podeszłym wieku, a ich bogata korespondencja jest jednym z największych skarbów literatury amerykańskiej"?

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Hubert

Rzeczownik skarb w przywołanym zdaniu oznacza ‘rzecz drogocenną’, która ma bardzo dużą wartość materialną i/lub bardzo duże znaczenie dla jakiejś sfery życia społecznego, por. też skarby kultury, literatury polskiej, literatury skandynawskiej, sztuki, wawelskie.

Adam Wolański