składanie równań matematycznych

Szanowni Państwo,
proszę o informację, czy w zapisie równania matematycznego znaki: =, +, -,: mogą zostać na końcu linijki, czy powinny być powtórzone w następnej. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Formuły matematyczne można dzielić na znaku równości i znakach działań: znak taki pozostawia się na końcu wersu i powtarza na początku następnego wersu. Składając formuły matematyczne, trzeba ponadto spełnić inne warunki, szczegółowo opisane przez Adama Wolańskiego w Edycji tekstów (PWN 2008). Procesory tekstu i inne podobne narzędzia zwykle ułatwiają to zadanie użytkownikom, ponieważ zawierają wbudowane wzory formatowania tekstów matematycznych.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski