skomplikowany przykład

Czy interpunkcja w poniższym tekście jest zgodna z zasadami w jęz. pol.? Czy istnieje tu jakaś dowolność?
Parlament,
– uwzględniając art. 8 traktatu UE,
– uwzględniając art. 3 Regulaminu,

A. mając na uwadze, że trwa kryzys; mając również na uwadze, że dług rośnie;
B. mając na uwadze, że potrzebne są zdecydowane działania;

1. przyjmuje stanowisko KE;
2. zaleca ścisłe przestrzeganie traktatów;
3. zwraca się do TK o przekazanie tej rezolucji Radzie.

Dziękuję. Z poważaniem AD
To jest ciągły fragment jednego tekstu? Interpunkcja nie budzi w nim zastrzeżeń (poza jednym szczegółem, o którym miżej), zwraca uwagę natomiast kompozycja. Staram się rozumieć specyfikę języka prawniczego, ale takich konstrukcji – z punktami różnie oznaczanymi w bezpośrednim sąsiedztwie – dotychczas nie widywałem. Radzę pomyśleć, jeśli to Pana tekst lub ma Pan wpływ na jego kształt, nad jego uproszczeniem.
Szczegół zaś, o którym wspomniałem, znajduje się na samym początku: po słowie Parlament zamiast przecinka powinien się znaleźć dwukropek (jako zapowiednik wyliczenia). Można by też, moim zdaniem, nie stawiać tu żadnego znaku interpunkcyjnego. Sąsiedztwo przecinka i myślnika, nawet gdy rozdzielone są końcem wiersza, nie robi dobrego wrażenia.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski