skrócone nazwy instytucji

Szanowni Państwo,
bardzo proszę o wyjaśnienie, czy w tekście, pisząc o Sądzie Najwyższym i używając dalej tylko wyrazu sąd, należy pisać go wielką czy mała literą. Na przykład: „Sąd Najwyższy wydał wyrok w sprawie (…). W wyroku sąd (…)”.
Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
Teresa Zielińska
Skrócone nazwy instytucji, których pełna nazwa została wymieniona wcześniej, możemy (ale nie musimy) pisać wielką literą. Zob. par. [93] Wielkiego słownika ortograficznego PWN, w którym omawiany tu przepis jest nowością.
Mirosław Bańko