skrócone nazwy własne

Dzień dobry.
Chciałbym zapytać czy słowo urząd w tekście, który jest o pewnym urzędzie i w którym nazwa własna tego urzędu jest przynajmniej raz na początku tekstu rozwinięta, piszemy z wielkiej czy z małej litery. Na stronie internetowej tego urzędu w wyrażeniach typu „w 2007 r. Urząd podjął (…)” słowo to jest systematycznie pisane z wielkiej litery. Dadatkowo z wielkiej litery w środku zdania piszą też wyrażenie Prezes Urzędu lub Prezes UOKiK. Dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam.
Do kwestii jest odnosi się par. [93] (18.36) w słowniku ortograficznym PWN. Wynika z niego, że praktyka przyjęta na cytowanej przez Pana stronie internetowej jest dopuszczalna.
Mirosław Bańko, PWN