skrócone nazwy własne

Szanowni Państwo!
Jak pisać części nazw własnych? Np. pojawia się Krajowe Biuro Wyborcze, a w innym miejscu: krajowe biuro (Krajowe Biuro)?
Z pozdrowieniem
Pierwszy problem związany z pisownią skróconych nazw własnych to forma skrótu. Z reguły skrótem rozbudowanej nazwy własnej jest wyraz nadrzędny. Od nazwy Krajowe Biuro Wyborcze jest to wyraz Biuro. Takie skrócenia są zwykle pisane wielką literą, jednak musi być oczywiste, że skrócenie służy do wyróżniania jednostkowego obiektu. W konkretnych tekstach zwykle najpierw występuje nazwa pełna, później zaś może się pojawić jej wariant skrócony. W związku z tym, pisząc np. o Uniwersytecie Warszawskim, najpierw wymieniamy jego pełną nazwę, potem zaś piszemy Uniwersytet, gdy chodzi o ten właśnie.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski