skrót na początku zdania

Szanowni Państwo!
Temat pisowni skrótu dr był już wielokrotnie poruszany, zarówno jeśli chodzi o wielkość liter, jak i gdy chodzi o kropkę po skrócie. Wciąż jednak nie mogę się doszukać jednoznacznej odpowiedzi, czy jeżeli skrót ten wystąpi na początku zdania, to również powinien być zapisany małą literą? Np. „dr Kowalski urodził się…”.
Z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości.
Skrót na początku zdania piszemy oczywiście wielką literą: „Dr Kowalski urodził się…”. Problem powstaje dopiero wtedy, gdy na początku zdania miałby się znaleźć nie skrót, ale symbol konwencjonalnie zapisywany małą literą. Do tej sytuacji odnosi się wypowiedź dra Adama Wolańskiego pt. k-elememntowość. Można ją znaleźć w archiwum naszej poradni.
Mirosław Bańko, PWN