skrót nazwy rozporządzenia

Czy prawidłowe jest skracanie nazwy rozporządzeń w podany sposób: „Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 24.07.2006 r. w sprawie planów finansowych zadań z zakresu administracji rządowej oraz innych zadań zleconych jednostkom samorządu terytorialnego ustawami, przekazywania dotacji celowych i przekazywania pobranych dochodów związanych z realizacją tych zadań (DzU nr 135, poz. 955), zwane dalej rozporządzeniem MF z 24.07.2006 r. lub rmfpfzzarzzjstupdcppdzrz”?
Tomasz Gaweł
Pierwsza forma skrócona nie budzi wątpliwości, a wyraz rozporządzenie może też być zapisany wielką literą. Drugiej formy nie radzę używać, bo łatwo może stać się przedmiotem żartów, przede wszystkim jednak jest nieczytelna i trudna w użyciu (np. jak taki skrót zapamiętać, jak go dzielić między wiersze?). Lepiej byłoby skrócić nazwę do formy RMF, dodając ewentualnie datę.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski