skrót od doba

Uprzejmie proszę o odpowiedź na pytanie: czy słowo doba można skracać, używając litery d, np. „przepływ wody w jakimś urządzeniu … m3/d”?
Będę wdzięczna za możliwie pilną odpowiedź.
B.Łysiak
Skrót ten nie należy do używanych przez fizyków, więc nie ma ustalonej pisowni. Doraźnie można go skracać do postaci d. – z kropką wskazującą na to, że ostatnia litera wyrazu nie należy do skrótu. Jeśli jednak ma on być używany we wzorach lub innych formułach matematycznych, sugerowalibyśmy postać d – bez kropki. Pedantom, którzy by taki zapis krytykowali, proszę odpowiedzieć, że przemawia za nim analogia do ogólnie używanych skrótów czy raczej symboli: s (sekunda), km (kilometr) i innych.
Mirosław Bańko