skrótowce z cyframi

Szanowni Państwo,
jak należy zapisywać skrótowce z cyframi – ze spacją między literami i cyfrą, czy bez niej? W związku z tym – która pisownia jest poprawna – TVP2 czy TVP 2, RE2 czy RE 2 (od Resident Evil), PS3 czy PS 3 (= PlayStation 3) itp.?
Przyjęta jest powszechnie pisownia bez spacji, co należy uznać za uzasadnione, bo przecież w zapisie skrótowców nie robimy odstępów. W związku z tym proponuję pisać TVP2, RE2, PS3. Zapisy z odstępem nie mogą być uznane za błędne, więc należy traktować je jako godne akceptacji warianty zapisu podstawowego.
Jan Grzenia