skróty dni tygodnia w kalendarzu

Zwracam się do Państwa z problemem dotyczącym skrótów dni tygodnia. Opierałam się na załączonej w Poradni wypowiedzi. Zwrócono mi uwagę, że zapisy skrótów dni tygodnia pn., nd. są dopuszczalne w tekstach, natomiast nie w kalendarzach, że skrót w kalendarzu jako oznaczenie dnia rządzi się innymi zasadami ortograficznymi niż w tekstach. Według tych rzekomych zasad nie wolno po skrócie pn. i nd. postawić kropki. Zależy mi na Państwa wypowiedzi, ponieważ nie wiem, jakimi zasadami się kierować.
Zasady pisowni nie obejmują osobnych reguł dla kalendarzy, także w Edycji tekstów, w rozdziale pt. Kalendarz, podano wyłącznie zapisy z kropkami (czasem wariantywne, np. pn. lub pon.). Faktem jest jednak, że w kalendarzach skróty dni tygodnia obywają się bez kropek: tak jest np. w kalendarzu mojej wersji Windows, w telefonie, a także w kalendarzach, które pokazuje funkcja Grafika wyszukiwarki Google. Co więcej, jest to niewątpliwie racjonalna praktyka, gdyż kropka pomaga odróżnić skrót od zwykłych wyrazów tam, gdzie mogłoby dojść do pomyłki, czyli w tekście ciągłym, natomiast kalendarz jest rodzajem tabeli. Nie wyciągajmy stąd wniosku, że wszelkie skróty w tabelach mogą się obywać bez kropek, ale nie każmy wydawcom kalendarzy dostawiać kropki do każdego dnia. Mogliby zresztą się bronić twierdzeniem, że nie drukują skrótów, tylko symbole albo – kto wie? – logotypy.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski