skróty w adresach pocztowych

Czy skróty: ul., os. w adresie pocztowym piszemy ZAWSZE małą literą?
Z wyrazami szacunku
Izabela Królak
W adresach pocztowych przyjęło się te skróty pisać małą literą, choć zwykle pojawiają się na początku akapitu. Mógłby oczywiście ktoś się upierać, że to powód, by zapisywać je literą wielką, a nie można by mu odmówić pewnej racji. W tym wypadku jednak zapis jest mocno utrwalony i powszechny, myślę więc, że nie ma potrzeby go zmieniać.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski