skróty w nazwach własnych

Dzień dobry!
Moje pytanie dotyczy pisowni skrótów. Wiem, że ul. Świętego Pawła, to ul. św. Pawła, kościół pw. Świętego Pawła to kościół pw. św. Pawła itp. Co jednak, kiedy chcę zapisać Nizina MazowieckaNiz. czy niz. Mazowiecka; Zatoka PuckaZat. czy zat. Pucka? Pisownia skrótów jest konieczna ze względu na ograniczone rozmiary tabel.
Zapis małymi literami skrótu w nazwach – jak wynika z przykładów podawanych przez słowniki ortograficzne – odnosi się do nazw drobnych obiektów i tylko do wyrazu święty. W innych wypadkach trzeba zachować wielką literę, a więc Niz. Mazowiecka, Zat. Pucka itd.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski