skróty zwrotów obcych

Czy skrót od primo voto, secundo voto powinno się pisać z dwoma kropkami (p.v., s.v.), z kropką na końcu, czy bez kropek? Skrót jest konieczny. Tak, wiem, że istnieje forma 1° v., ale po prostu mi się nie podoba. Z góry dziękuję.
Łączę uszanowania.
Kazimierz Robak
Wzorem mogą być takie skróty jak a.m. (ante meridium), op.cit. (opus citatum), s.v. (sub voce), zob. par. [209] WSO PWN.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski