skrzat Edward

Szanowni Państwo!
Spieram się z tłumaczką o poprawność zdań: „Co ogrodowy skrzat Edward robi nocą” i „Co skrzat ogrodowy o imieniu Edward robi nocą?”. Będę wdzięczna za pomoc i wyjaśnienie problemu.
Z poważaniem
Patrycja Bukowska
Niestety nie wiem, o jaki problem Pani chodzi. W pierwszym zdaniu brakuje pytajnika, poza tym oba zdania są poprawne. Drugie – z przymiotnikiem w postpozycji – sprawia, że postrzegamy skrzata Edwarda podobnie do mebli ogrodowych. Czy skrzaty się dzielą na ogrodowe, leśne, polne i domowe? Jeżeli nie, to wolę pierwsze zdanie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski