skwer im. Pierwszych Mieszkańców

Dzień dobry, jak będzie prawidłowo brzmiał napis na tablicy: Skwer im. Pierwszych Mieszkańców czy skwer im. Pierwszych Mieszkańców?

Wyraz skwer, stojący na początku nazwy toponimu, jest tylko nazwą gatunkową (rodzajową), dlatego zapiszemy go małą literą. Małej litery użyjemy także w odniesieniu do przyimka wtórnego imienia (w skrócie: im.). Poprawny zapis to: skwer im. Pierwszych Mieszkańców lub skwer imienia Pierwszych Mieszkańców.

Adam Wolański