śliż

W wielu słownikach ortograficznych, również pewuenowskich, zanotowane zostało słowo śliż. Proszę o podanie jego znaczenia. Być może wyraz ten ma coś wspólnego ze słowem śliz (ryba).
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Istotnie, chodzi o nazwę ryby, dawniej pisaną śliż lub śliź, obecnie śliz. W słownkach ogólnych tej starej pisowni już nie ma. Z ortograficznych też powinna była zniknąć.
Mirosław Bańko, PWN