słowa jednoliterowe na końcu wiersza

Szanowny Panie Profesorze!
Słyszałam, że nie powinno się pozostawiać na końcu linijki pojedynczych liter: a, i, w, z itp. Czy zasada jest podobna w przypadku dwóch liter np. do, za, we, ze?
Łączę wyrazy szacunku
Agnieszka Oćwieja
Jest to zasada edytorska, nie ortograficzna, a dotyczy słów jednoliterowych, nie dłuższych. Są jednak też inne napisy, których nie zaleca się pozostawiać na końcu wiersza – zob. Polszczyzna na co dzień, PWN, 2006, s. 527–528.
Mirosław Bańko, PWN