słowniki synonimów

Wydaje mi się, że zwywalny oznacza 'dający się zmyć/zmywać', rozpuszczalny oznacza 'dający się, rozpuszczać', porównywalny oznacza 'dający się z czymś porównać' (wynik tego porównania to zupełnie inna sprawa).
Jednak wg Słownika synonimów i antonimów synonimami słowa porównywalny są: podobny, zbliżony, bliźniaczy, pokrywający się, zbieżny, pokrewny, siostrzany.
To jak to w końcu jest z tym porównywalnym?
Słowniki synonimów nie ograniczają się do podawania synonimów dokładnych. Czasem dość daleko odchodzą od znaczenia wyrazu hasłowego, dając listę różnych propozycji, aby kompetentny użytkownik mógł wybrać z nich tę, która mu najbardziej odpowiada w danym kontekście.
Mirosław Bańko, PWN