słowny zapis ułamków

Jak należy zapisać słownie liczbę z ułamkiem, np. 126,26 zł?
W zasadzie sto dwadzieścia sześć i dwadzieścia sześć setnych. W wypadku kwot złotowych sto dwadzieścia sześć złotych i dwadzieścia sześć groszy. Ale przepisy szczegółowe mogą rzecz regulować inaczej, np. sto dwadzieścia sześć złotych i 26/100.
Mirosław Bańko, PWN
    PS „Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie określenia wzoru bankowego dokumentu płatniczego składek, do których poboru zobowiązany jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych\'\' przewiduje w załączniku, że płatnicy składek ZUS zamiast 156 zł 89 gr mogą pisać stopięćdziesiątsześć89/100 lub jed*pie*sze*zł*osi*dzi*gr. Za informację dziękuję panu Jerzemu Buczkowi z Krakowa.
    MB