słowotwórstwo teoretyczne

Czy istnieje jakiś wzorzec, według którego można utworzyć zdrobnienie od wyrazu odpowiedź (jako pendant dla pytanka)? Czy w przypadku niemożności znalezienia innego wyrazu o tym samym zakończeniu, który byłby zdrabniany, da się taki wzorzec utworzyć teoretycznie, bazując na regułach języka (np. na tym, jak wymieniają się spółgłoski na granicy rdzenia i końcówki podczas odmiany)?
Godnym partnerem pytanka może być odpowiadka, por. łódźłódka, siećsiatka. Idąc dalej tą drogą, dojdziemy do rzeczownika płatka – zdrobnienia od płeć (skądinąd płeć i płatek mają dalekiego wspólnego przodka w języku praindoeuropejskim).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski