słuch i narząd słuchu

Czy poprawna jest forma zaburzony słuch, uszkodzony słuch, czy uszkodzony narząd słuchu?
Zarówno pierwsza, jak i trzecia forma jest poprawna, choć nie są one równoznaczne. Zaburzony słuch to ograniczona zdolność słyszenia, która – zdaje się – nie musi być wynikiem uszkodzenia narządu słuchu. Druga forma, tj. uszkodzony słuch, nie jest najszczęśliwsza, gdyż słuch nie jest organem, który może ulec uszkodzeniu.
Mirosław Bańko