służba cywilna

Jaka jest prawidłowa pisownia określenia służba cywilna – małą czy wielką literą? Proszę o uzasadnienie odpowiedzi.
Dziękuję.
Wielką literę zastosujemy, jeśli jest to nazwa własna instytucji. O ile mi wiadomo – nie jest, a w takim razie zapis od wielkich liter nie ma uzasadnienia, służba cywilna zapiszemy tak samo jak np. służba zdrowia lub lotnictwo cywilne.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski