służyć opieką

Czy prawidłowe jest sformułowanie: służyć fachową opieką? Wydaje mi się, że opieką można otaczać, a służyć można pomocą.
Sformułowanie, o które Pani pyta, rzeczywiście jest niezbyt częste. Słownik dobrego stylu podaje inne możliwości: mieć kogoś pod opieką, mieć kogoś w opiece, objąć kogoś opieką, otoczyć kogoś opieką, przejąć opiekę nad kimś, roztoczyć opiekę nad kimś, sprawować opiekę nad kimś, wziąć kogoś pod opiekę, wziąć kogoś w opiekę, zapewnić komuś opiekę.
Mirosław Bańko, PWN