sm. czy s.m.?

Sucha masa – jak to prawidłowo zapisać w skrócie – s.m., sm, sm.?
Kierując się analogią do skrótów bm. (bieżącego miesiąca) lub lp. (liczba pojedyncza), powinniśmy pisać sm. – z jedną kropką na końcu. Zwyczaj jednak jest chyba inny: wszystkie przykłady, jakie udało mi się znaleźć w Korpusie Języka Polskiego PWN, ilustrują pisownię s.m. – z dwiema kropkami.
Mirosław Bańko