smart home

Dzień dobry,

zastanawiam się, jak poprawnie zapisać Smart Home, czyli inteligentny dom. Spotkałem się z zapisami: Smart Home, smart home oraz smarthome. Który zapis jest poprawny? Z góry dziękuję za poradę.

Pozdrawiam

pb

Na pewno niepoprawny jest zapis od wielkich liter (Smart Home), gdyż nie mamy do czynienia z nazwą własną. Jeśli zaś chodzi o pisownię: smart home i smarthome, to dopóki któraś z nich nie zostanie skodyfikowana, poprawne zapewne będą obie, gdyż obie mają rację bytu.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski