śmierdząca sprawa

Jak jest poprawnie: pierdnąć czy piardnąć?
Z punktu widzenia zasad współżycia społecznego czynność nie jest poprawna, a słowo ją nazywające uważane jest za bardzo potoczne, przez niektórych za wulgarne.
W słownikach ogólnych języka polskiego notowana jest tylko forma z -er-. Formy z -ar- obecne są w kaszubszczyźnie (np. w Słowniku języka pomorskiego, czyli kaszubskiego Stefana Ramułta z 1893 r.) i w regionalnej potocznej polszczyźnie pomorskiej i mazowieckiej.
Artur Czesak, IJP PAN, Kraków