smok wawelski

Witam!
Proszę wyjaśnić mi pisownię wyrażenia SMOK WAWELSKI. Chodzi mi o to, czy te wyrazy należy rozpoczynać wielkimi literami, czy może małymi. Celowo posłużyłem się wersalikami, żeby nie popełnić gafy językowej.
Pozdrawiam.
Krzysiek Felsmann
Wyrażenie to zapisujemy małymi literami, co oznacza, że nie uznajemy go za nazwę własną. Może to budzić wątpliwości, w związku z czym pojawiają się wahania w zapisie, jednak mimo to najlepiej pisać małymi literami: smok wawelski.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski