soja

Zwracam się z prośbą o odpowiedź na pytanie: jak brzmi w dopełniaczu wyraz soja?
W liczbie pojedynczej (tej) soi – jak (tej) boi, koi, zbroi. W liczbie mnogiej prawdopodobnie tak samo, ale jest to możliwość raczej teoretyczna, gdyż soja należy do tzw. rzeczowników niepoliczalnych, które w normalnym użyciu języka nie występują w liczbie mnogiej.
Mirosław Bańko