spaźniać się?

Dzień Dobry!

Czy poprawne jest powiedzenie spaźniłem się zamiast spóźniłem się? Przepraszam za wg mnie głupie pytanie, ale moja koleżanka z pracy twierdzi, iż należy mówić „Spaźniłam się do pracy”. Proszę o odpowiedź, gdyż tylko autorytet w tej materji jest w stanie przekonać moją znajomą.
Forma wielokrotna spaźniać się, od jednokrotnego spóźnić się, to regionalizm małopolski, mający oparcie w pewnych analogicznych czasownikach, np. powrócić – powracać. U mieszkańców innych regionów Polski budzi ona zdziwienie lub oburzenie. Z pewnością bezpieczniejsza jest ogólnie znana, literacka forma spóźniać się.
PS. Kiedyś pisano materyja lub materja (tę ostatnią pisownię stosuje np. ośmiotomowy Słownik języka polskiego z lat 1900-1927), ale od 1936 roku obowiązuje pisownia materia.
Mirosław Bańko