specjalista z zakresu komunikacji

Witam. Dręczy mnie kwestia tworzenia nazw niektórych zawodów. Po ukończeniu informatyki człowiek zostaje informatykiem, po ukończeniu elektroniki zostaje elektronikiem…, a kim zostaje po ukończeniu kierunku telekomunikacja lub ogólnie komunikacja?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Istnieją wprawdzie wyrazy komunikator i komunikacjonista, ale pierwszy oznacza m.in. człowieka zajmującego się komunikacją społeczną od strony praktycznej, drugi pojawia się w publikacjach naukowych z zakresu teorii komunikacji, czyli komunikacjonizmu, a oznacza uczonego zgłębiającego tę dziedzinę (w ujęciu nietechnicznym).
W związku z brakiem odpowiedniego wyrazu używamy zwykle formułek opisowych typu specjalista z zakresu (tele)komunikacji, inżynier z zakresu (tele)komunikacji.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski