specjalne prezenty

Dzień dobry,
chciałabym poprosić o pomoc w rozstrzygnięciu sporu dotyczącego użycia słowa specjalny. Czy w zdaniu „X ma dla słuchaczy specjalne prezenty” jedyną interpretacją jest to, że są to prezenty, których nie dostanie nikt inny poza słuchaczami, czy też można „specjalność” odnieść do cech prezentów – niecodzienne/wyjątkowe prezenty zaproponowane słuchaczom?
Z góry dziękuję za pomoc.
Basia K.
Nie wiadomo, może być i tak, i tak (zwłaszcza gdy nie znamy X-a i nie wiemy, czego się po nim spodziewać).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski