spójnik na początku zdania

Miewam problem z tekstami, w których występują zdania następującego typu: „Poszedł do kuchni. Bowiem chciał umyć naczynia. Natomiast nie było ciepłej wody. Jednak umył naczynia w zimnej. Chociaż ręce mu poczerwieniały”. Uważam, że to wszystko powinno być połączone w zdania (zdanie) złożone, ale tak piszą również poloniści… Może się czepiam i jest to taki swoisty styl?
Pozdrowienia po raz trzeci.
W zasadzie nic nie zakazuje nam umieszczać spójnik na początku zdania. Swoboda ta, jeśli jest nadużywana, może się jednak zamienić w manierę. Co więcej, są spójniki, których dobry zwyczaj każe używać wewnątrz zdania: bowiem, zaś i natomiast. Nawet więc przy założeniu pewnej stylizacji językowej cytowany przez Panią fragment należałoby nieco zmienić: „Poszedł do kuchni. Chciał bowiem umyć naczynia. Nie było natomiast ciepłej wody (…)”.
Mirosław Bańko