spółka córka

Jak jest poprawnie spółka-córka czy spółka córka? I dlaczego?
Dziękuje za pomoc – K. H.
Zgodna z zasadami pisownia jest spółka córka. Brak dywizu wynika stąd, że drugi człon jest określeniem pierwszego, por. analogicznie rzeka Wisła. Pisownia spółka-córka sugerowałaby, że mamy do czynienia ze swoistą biznesowo-biologiczną hybrydą, w połowie spółką, w połowie córką, albo że pierwszy człon jest określeniem drugiego, jak to ma miesjce w sex-shopach.
Mirosław Bańko, PWN