spółka cywilna

Witam,
zwracam się z prośbą o rozwiązanie moich wątpliwości odnośnie poprawności zapisywania w skrócie wyrażenia spółka cywilna. Który zapis jest prawidłowy: SC, sc, s.c. czy S.C.?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Anna Furdal
Słownik skrótów i skrótowców J. Podrackiego podaje pisownię s.c. (bez odstępu). W Wielkim słowniku ortograficznym PWN jest wprawdzie zapis SC (wielkimi literami bez kropek), ale w praktyce rzadziej się go spotyka.
Mirosław Bańko, PWN