spółka czy Spółka?

Dzień dobry,
czy słowo spółka w odniesieniu do konkretnej firmy (w przypadku pisania o niej artykułu) w środku zdania piszemy wielką czy małą literą? Na przykład w zdaniu: „Pracownicy spółki/Spółki uczestniczą w…”.
Dziękuję.
Obie możliwości są dopuszczalne. Słowo Spółka pisane przez wielkie S jest częścią nazwy własnej i jeśli w takiej pisowni pojawia się samodzielnie, to jest rozumiane jako skrót pełnej nazwy. Słowo spółka pisane przez małe S jest natomiast określeniem gatunkowym. Ponieważ każda Spółka jest zarazem spółką, więc wybór pisowni nie gra tu wielkiej roli. W dokumencie prawnym, gdzie chodzi o ścisłość i jednoznaczną identyfikację np. stron umowy, użycie wielkiej litery mogłoby być pożądane, ale w artykule prasowym można używać małej litery, jeśli nie ma wątpliwości, o którą spółkę chodzi.
Mirosław Bańko, PWN