spółka małą literą

Szanowni Państwo.
Mam pytanie dotyczące pisowni nazwy firmy. Firma nazywa się meiller direct Sp. z o.o. (użyłam tu pisowni stosowanej w firmie). Pisownia z małej litery narzucona została przez właścicieli z Niemiec. Skoro dwa człony nazwy piszemy z małej, to czy skrót sp. powinno się pisać z małej czy dużej litery?
Skoro właścicielom zależy, aby meiller direct pisać małymi literami, to może niech się wypowiedzą także co do pozostałej części nazwy. Tak czy owak będzie ona zapisana nieortograficznie, a decyzja co do pisowni skrótu sp. niczego tutaj nie zmieni.
Wielkich liter używa się między innymi po to, aby zwracały na siebie uwagę. Ich stosowanie to przywilej osób, instytucji i organizacji mających nazwę własną. Jeśli ktoś dobrowolnie rezygnuje z czegoś, co go indywidualizuje i wyróżnia, to widocznie ma jakieś ważne powody. Rekompensatą za brak wielkich liter w nazwie może być inna konwencja typograficzna (być może nazwa Państwa firmy jest zawsze pisana czerwonym kolorem na niebieskim tle?). Jeśli jednak brak takiej zastępczej konwencji, proponowalibyśmy pisanie słowa Sp. wielką literą, gdyż będzie ono dla Państwa ostatnią szansą, aby nazwa Waszej firmy odróżniała się od tysięcy innych słów pisanych małymi literami.
Mirosław Bańko