sport telegram i Język Poradnia

Co to takiego jest np. auto salon, sport telegram i temu podobne zestawienia dwóch rzeczowników? Czyżbym nawet w tej chwili nie korespondował z Poradnią Językową, ale z Język Poradnią? Proszę to potępić…
Język broni się przed przemocą, dlatego zamiast auto salonu wymyślił autosalon, który nie jest mu aż tak obcy. Sport telegram jednak nie podoba się nam tak samo, jak Panu. W siłę sprawczą naszego potępienia nie wierzymy, ale miło nam, że myśli Pan podobnie do nas.
jednak… Poradnia Językowa