sprayowy

Jak powinna brzmieć forma przymiotnikowa od wyrazu spray? Sprajowy, sprejowy czy sprayowy? Dziękuję.
Uzasadnione są dwie formy: sprayowy (zgodnie z pisownią) i sprejowy (zgodnie z wymową). Na razie ta pierwsza przeważa. Obie są jednak rzadkie, a słownikach nie znalazłem żadnej z nich. Zwolennicy formy spolszczonej mogą powoływać się na fakt, że wyrazy pochodne wykazują większą tendencję do polonizacji niż ich podstawy słowotwórcze. Przeciwnicy będą zapewne mówić, że forma sprejowy nie kojarzy się w ogóle ze sprayem. Jak zatem pisać? W oficjalnym tekście lepiej trzymać się pisowni oryginalnej. W potocznym, np. w prywatnej korespondencji, można sobie pozwolić na więcej swobody.
Mirosław Bańko