srebrnictwo, sztuka srebrnicza

Czy określenia srebrnictwo, srebrnictwo artystyczne, sztuka srebrnicza, metaloplastyka srebrna są językowo poprawne? A jeśli nie, to jakich określeń należałoby używać w zamian? Chodzi tu nie tyle o wyrób biżuterii, ile o dziedzinę metaloplastyki. Określenia te nie występują w słownikach, aczkolwiek występują w życiu codziennym (szyldy, reklamy, informatory wystawowe).
Skoro jest złotnictwo i jest sztuka złotnicza, to może być też srebrnictwo i sztuka srebrnicza. Nazwy te są poprawnie zbudowane.
Pewne wątpliwości może budzić metaloplastyka srebrna, ponieważ słowo srebrny odnosi się przede wszystkim do przedmiotów zrobionych ze srebra, w drugiej kolejności do rzeczy mających kolor srebra, a w trzeciej do dźwięków. Wątpliwości mogą być jednak tylko kwestią osłuchania, gdyż metaloplastyka srebrna nie jest wyrażeniem częstym (wyszukiwarka Google znajduje zaledwie kilka wystąpień). Ciekawe, że metaloplastyka złota nie występuje ani razu na stronach indeksowanych przez Google, a metaloplastyka miedziana, podobnie jak srebrna, występuje tam tylko kilka razy (mówimy tu o formach mianownika lp). Wypróbowałem ponadto konstrukcje z dopełniaczem: metaloplastyka srebra (złota, miedzi), ale wyniki okazały się jeszcze mizerniejsze. Myślę, że z braku lepszych kandydatów trzeba przystać na metaloplastykę srebrną.
Mirosław Bańko, PWN