stanięcie

Jakiś czas temu z telewizora padły słowa: „Prezydent odmówił stanięcia przed komisją”. Moi rodzice są pewni, że forma stanięcie jest błędna, i wydaje im się kuriozalna. Ja z kolei, prawdę mówiąc, nie wiem, o co im chodzi. :) Dla mnie to taki sam rzeczownik odczasownikowy, jak każdy inny. Kto ma rację?
Forma stanięcie nie jest błędem, ale jest dość rzadka i może dziwić. We wspomnianej relacji można było powiedzieć, że prezydent odmówił stawienia się przed komisją śledczą.
Mirosław Bańko, PWN