stare i niestare

Dzień dobry,
mam wątpliwość dotyczącą zapisu: Stare i niestare dzieje – czy niestare powinny być napisane razem, czy raczej oddzielnie?
Z góry dziękuję za wyjaśnienie
K Duran
Nie z przymiotnikami piszemy łącznie. Są wyjątki, dotyczą m.in. konstrukcji orzecznikowych typu „Ojciec jeszcze nie stary” (w znaczeniu: 'Jeszcze nie jest stary'). W przykładzie z pytania przymiotniki pełnią jednak funkcję przydawek, a nie orzeczników. Nie ma podstaw do zastosowania pisowni rozdzielnej.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski