start-up

Dzień dobry,
jak powinniśmy zapisać sturtup na określenie firmy – sturtup czy sturt-up? I jak wygląda odmiana tego słowa?
Dziękuję za pomoc.
Można wzorować się na wyrazach make-up oraz pick-up i pisać start-up, tak zresztą to słowo jest pisane w języku-dawcy, czyli po angielsku. Skoro pick-up ma oboczną postać pikap (a i make-up bywa w języku potocznym zapisywany fonetycznie), więc w przyszłości może start-upowi nadamy postać startap. Na razie wydaje się to przedwczesne.
Odmiana nie sprawia trudności: start-up, start-upu, start-upowi, start-upem, start-upie, start-upy itd. Narzucająca się naszej uwadze upa (upy, upie itd.) może być dodatkowym argumentem za spolszczeniem w przyszłości tego słowa.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski