statut miasta Sieradza

Statut Miasta Sieradz czy Statut Miasta Sieradza? Rada Miasta Sieradz czy Rada Miasta Sieradza? A może Rada Miejska Sieradz lub Rada Miejska w Sieradzu? Za udzielenie odpowiedzi z góry dziękuję.
Można powiedzieć Statut (Rada) Miasta Sieradz i Statut (Rada) Miasta Sieradza. Jeśli urzędnicy w Sieradzu obawiają się, że nazwa ich miasta mogłaby nie zostać właściwie odtworzona na podstawie formy dopełniacza, niech używają pierwszej z tych konstrukcji. W wypadku dużych miast niebezpieczeństwo takie nie zachodzi, dlatego częściej usłyszymy konstukcję Miasta Stołecznego Warszawy niż Miasta Stołecznego Warszawa. Wybór formy Statut (Rada) Miasta Sieradza można traktować jako wyraz lokalnych aspiracji (dlaczego bowiem miałby Sieradz być gorszy od Warszawy?).
Konstrukcji Rada Miejska Sieradz nie polecam, nie ma zresztą zwyczaju o radach miejskich mówić w taki sposób. Natomiast Rada Miejska w Sieradzu to sformułowanie poprawne, ale doraźne – na nazwę rady się nie nadaje. Można by go użyć inaczej, np. „Rada Miejska w Sieradzu nie obraduje, gdyż z powodu remontu ratusza obrady przeniesiono do Łodzi”. W sformułowniu tym jednak słowa w Sieradzu nie łączą się z podmiotem zdania, tylko z czasownikiem.
Mirosław Bańko, PWN