statut warcki

Jak utworzyć przymiotnik od nazwy miejscowości Warta w dawnym woj. sieradzkim? Chodzi mi o to, jak nazwać przywilej wydany przez Władysława Jagiełłę w 1423 roku w tej miejscowości – warcki czy warecki?
Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.
Źródła podają trzy formy przymiotnika od tej nazwy: warcki, warecki, warciański. Każda z tych form ma uzasadnienie, ale w odniesieniu do wspomnianego aktu prawnego używa się z reguły formy historycznej: statut (przywilej) warcki.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski