stawiać wymagania

Dzień dobry,
która forma jest poprawna – wymagania stawiane przed kimś czy stawiane komuś? W SJP pzy okazji definicji słowa warunek podawany jest przykład: stawiając komuś jakieś warunki, wymagania, co zgadza się z używaną przez mnie formą tego określenia, lecz być może jako wariant odnoszący się zapewne do rzucania kłód przed kimś.
Wymagania można stawiać i przed kimś, i komuś, zob. ISJP, hasło stawiać, zn. 15, a także liczne przykłady w NKJP.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski