stawiać wymagania

Wiadomo, że określenie stawiać wymagania jest poprawne. Czy jednak nie jest tak, że wyrażenie to jest bardziej odpowiednie w odniesieniu do ludzi, a nie przedmiotów? Czy w związku z tym za poprawny można byłoby uznać np. tytuł publikacji „Wymagania jakościowe stawiane natryskiwaniu cieplnemu (tłuszczom, śrubom itd.)"?
Można stawiać wymagania nie tylko ludziom, ale też ich czynnościom (np. natryskiwaniu cieplnemu) i wytworom tych czynności (np. śrubom). Trochę trudniej byłoby stawiać wymagania rzeczom, które nie powstały z naszej woli, np. kamieniom, ale jeśli patrzymy na nie z perspektywy ich wykorzystania, np. w przemyśle, to i taka możliwość nie jest wykluczona.
Mirosław Bańko