stopniowanie nazw kolorów

Dzień dobry? Chciałabym uzyskać informację, które nazwy kolorów podlegają stopniowaniu. Czy wszystkie możemy stopniować w sposób opisowy? Które stopniują się w sposób prosty?
Pozdrawiam, Urszula
Niektóre nazwy kolorów stopniują się w sposób prosty, np. czerwieńszy, zieleńszy, żółciejszy, czarniejszy, bielszy, ale takich nazw jest mało. Ogromna większość podlega tylko stopniowaniu opisowemu. Szczegółów prosimy szukać w słownikach.
A dzień – owszem, dobry. Słońce i lekki mróz :-)
Mirosław Bańko, PWN