stosunkowo

Szanowni Państwo,
zastanawia mnie łączliwość przysłówka stosunkowo z przymiotnikami i przysłówkami. Czy można go łączyć ze stopniem wyższym i najwyższym, np. stosunkowo najmniej, stosunkowo rzadziej, czy lepiej zestawiać ze stopniem równym (stosunkowo mało, stosunkowo rzadko)?
Z wyrazami szacunku
Paulina
Nie ulega wątpliwości, że stosunkowo można łączyć z przymiotnikami i przysłówkami w stopniu równym. Jeśli skorzystać z wyszukiwarki Pelcra w NKJP, to można też łatwo znaleźć mniej liczne przykłady ze stopniem wyższym i najwyższym, por. „Spośród stosunkowo lepiej poznanych wendyjskich skamieniałości żadna nie reprezentuje niewątpliwego pełzającego zwierzęcia” (J. Dzik, Dzieje życia na ziemi: wprowadzenie do paleobiologii ), „Ale i tak mnie samego traktujesz stosunkowo najlepiej” (A. Michnik, J. Tischner, J. Żakowski, Między Panem a Plebanem). Aby się przekonać, jak liczne są takie zdania w korpusie, trzeba posłużyć wyszukiwarką Poliqarp.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski