strona bierna

Jaka jest forma strony biernej czasowników typu uświadamiać sobie, wyobrażać sobie? Czy poprawne są sformułowania typu uświadamiany proces, wyobrażona sytuacja?
Owszem, można mówić o nie uświadamianych sobie procesach i o wyobrażanych sobie przez nas przedmiotach. Oba czasowniki są przechodnie, słowo sobie zajmuje przy nich pozycję dopełnienia dalszego i nie przeszkadza w ich transformacji na stronę bierną.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski